Mega sako
68.00€ 48.00€
Pillow cotton
103.00€ 99.00€
Ti Amo
Ti Amo ..
99.00€ 89.00€
Pax
Pax ..
111.00€ 93.00€
Hoker
Hoker ..
75.00€
Zvieratko
125.00€
Kobi
Kobi ..
106.00€ 92.00€
Sit XXXL
69.00€ 65.00€
Sleeper
Sleeper ..
126.00€ 115.90€
Kitty
Kitty ..
79.00€ 49.00€
Taburetka Piko
49.00€
Kocka Largo
38.00€
Lipstick
62.00€
Sako XXL
84.00€ 51.00€
Based on 1 reviews.
Kreslo L
77.00€ 39.00€
King
King ..
186.00€
Wertus
Wertus ..
128.00€ 85.90€
Soft
Soft ..
125.00€ 59.00€
Sakura
Sakura ..
85.00€ 67.49€
Circle
Circle ..
86.00€ 69.00€
Ladybird
99.00€ 89.00€
Luxury
Luxury ..
82.00€
Frog
Frog ..
56.00€
Finn
Finn ..
159.00€ 142.00€
 

Na stránke je možné objednať už len tovar skladom za výpredajové ceny. Počet kusov je obmedzený. Dostupné farby vakov sú uvedené v popise každého produktu červeným textom.

Prosíme zákazníkov, aby už nekupovali tovar, ktorý nie je skladom.

 

Ako si správne vybrať sedací vak

Prečítané 27637 krát |  0 Komentáre

Rozmýšľate nad kúpou sedacieho vaku, no neviete podľa čoho si máte vybrať? Pripravili sme pre vás krátky návod.


Chcete sedací vak, no neviete ako si máte vybrať? 

Sedacie vaky sú dobrou voľbou pri zariaďovaní bytov, rodinných domov a terás. Sú skvelé v detskej izbe, pri hraní videohier a tak isto dokážu vytvoriť pohodlné hniezdočko pri čítaní kníh. Môžete ich mať len uložené niekde v rohu a vytiahnete ich, keď máte návštevu alebo si vaše deti zavolajú kamarátov a robia party. Sedenie vo vaku bude pre vašich hostí oveľa pohodlnejšie ako sedenie na stoličke alebo v kresle.

Na trhu je veľké množstvo sedacích vakov rôznych tvarov a vzorov ktoré sa natrvalo stanú súčasťou vášho interiéru.

  • Aký veľký sedací vak?

Pri výbere sedacieho vaku  zvážte tvar, ktorý by vám najviac vyhovoval. Sedacie vaky v tvare hrušky alebo kresiel podopierajú lepšie chrbát  pretože sú vyššie. Niektoré sedacie  vaky sú navrhnuté špeciálne pre malé deti. Treba si dávať pozor na obrázky lebo tie môžu skreslovať. Zákazník môže mať pocit, že veľký vak je pomerne lacný, v porovnaní s rozmermi to tak nemusí byť.

Malé sedacie vaky  do 250 litrov:

Sú na bežné sedenie nevhodné. Je možné ich použiť pre malé deti alebo ako podnožník  , či už ako núdzové sedenie pre návštevu.

Stredné sedacie vaky  od 250 do 350 litrov:
Je možné na nich sedieť , sú priestorovo nenáročné a vhodné hlavne do menších bytov.

Veľké sedacie vaky  od 350 do 450 litrov:
Tieto sedacie vaky umožňujú pohodlné sedenie po prípade ležanie pre jednu až dve osoby.

Extra veľké sedacie vaky  od 450 litrov:
Vaky náročnejšie na priestor, určené do väčších bytov, rodinných domov umožňujúce pohodlné sedenie viacerých  osôb.  Ich nevýhodou je, že pri sadnutí jednej osoby do vaku dôjde k vydutiu sedacieho vaku a tým pádom si pohodlne nik ďalší nesadne. Pokiaľ chceme aby sa sedací vak vytvaroval podľa potreby , tak sa všetci musia do neho posadiť naraz.

  • Aký tvar si zvoliť?

Niektoré sedacie tvary sú len na sedenie ( kocky), v niektorých sa môžeme pohodlne oprieť alebo na nich ležať.

  • Kde sa bude sedací vak používať?

Do obývačky, detskej izby alebo na záhradu? Niektoré sedacie vaky sú prispôsobené na vonkajšie použitie.

  • Výplň

Pri výplni sedacích vakov sa používajú polystyrénové guľôčky- granulát. Niektorí výrobcovia napĺňajú sedacie vaky granulátom z repasovaného polystyrénu. Ten je lacnejší a je nepravidelného tvaru takže nedochádza k presýpaniu guľôčok a tak sa nedokáže dokonale prispôsobiť vášmu telu. Pri používaní sedacieho vaku dochádza k prirodzenému úbytku objemu granulátu. Môžeme ho jednoducho doplniť otvorom, ktorý je väčšinou na spodnej strane vaku.

  • Materiál

Na trhu je veľké množstvo sedacích vakov s rôznymi poťahmi. Medzi najpoužívanejšie patrí ekokoža, koža a tkaniny rôznych látok. Naše vaky majú prevažne povrchovú úpravu z ekokože. Jej výhodou je veľmi jednoduchá údržba. Stačí zobrať mokrú handričku a očistiť znečistené miesto.

V prípade že si vyberiete sedací vak s látkovou povrchovou úpravou, pred jeho kúpou sa informujte  či má vak vnútorný obal v ktorom je uložený granulát. Inak ho nebude možné vyzliecť a oprať v práčke lebo by sa vám rozsypal granulát.

  • Hmotnosť

Väčšina vakov váži do 10kg s výnimkou tých najväčších. Tie vážia okolo 12kg. Nemusíte sa teda báť, že nebudete vládať vak a odniesť  domov  :) .

Naše skúsenosti:

Aký materiál si vybrať ?

Niekedy je ťažké, vybrať si z väčšieho množstva materiálov. Ak chcete, aby vám sedací vak držal svoj tvar a nerozťahoval sa, odporúčame vám vyhnúť sa materiálom ako je mikrovlákno alebo alcantra. Obidva materiály sú príjemne a mäkké, no hodia sa skôr na vrchnú časť sedacieho vaku kde sa posadíte, ako na jeho bočné strany. Ak má byť vak vysoký, no ako materál si zvolíte mikrovlákno, vak sa roztiahne a "rozčapí" ( pretože mikrovlákno je elastické ).

Z naších skúseností je najmenej elastická ekokoža, za ňou nasledujú ostatné látky ako je nylon resp. shine, excellent, exclusive.
V elastickosti zase jednoznačne vedie mikrovlákno.

Nevýhoda sedacích vakov z mikrovlákna je,
že si voľne položené vaky nedržia svoj tvar

Vnútorný obal, ÁNO či NIE?

Väčšina sedacích vakov je ušitých z poťahových látok, ktoré sa dajú jednoducho udržiavať ( čistia sa utretím vlhkou handričkou, jemným saponátom, alebo tepovaním ), nie je nevyhnutné tieto obaly zvliekať.

V prípade, že ste si vybrali sedací vak z ekokože, vnútorný obal bude pre vás zbytočný, nakoľko sa ekokoža čistí jednoducho  a nie je možné oprať ju v práčke.

Výhody vnútorných obalov:

+ možnosť oprať vonkajší obal ( platí len pre materiály ktoré sa môžu prať )

+ ak túžite po zmene, jednoducho zmeníte za pár sekúnd vonkajší obal za nový a máte ako by nový sedací vak

Nevýhody vnútorných obalov:

- cena
- nedochádza k takému dokonalému priemiestňovaniu guľočok ako pri jednoobalovom vaku ( trochu to cítiť )

EKOKOŽA - Vaky vyrobené s ekokože sa čistia veľmi ľahko. Stačí zobrať mokrú handričku, použiť mydlo a špina je preč. Je mimoriadne odolná, bezpečná, protialergénna a štýlová.  Výhodou ekokože je jej pevnosť, vaky vyrobené z ekokože si držia svoj tvar aj keď v nich nesedíte ( ak je vak ušiťý z látky, keď v ňom sedíte, pekne sa prispôsobuje, no keď sa postavíte, vak je neforemný ).

ALCANTRA - Je to látka ktorá sa používa pre odevy, nábytok a čalúnenie luxusných športových automobilov. Vyznačuje sa mäkkosťou, oteruvzdornosťou, dlhou životnosťou, ľahkou údržbou a vysokou priľnavosťou. Alcantara je vyrobená z veľmi jemného úpletu, špeciálnych mikrovlákien, ktoré sú niekoľkokrát tenšie než ľudský vlas. Je to z našej ponuky tá najhrubšia tkanina. Dosť často môžete vidieť s ňou potiahnuté sedačky. Má dlhší vlas, pri prechode rukou v protismere zostáva na látke niečo ako tieň. Neperie sa v práčke, čistí a kefkou alebo mokrou handričkou.

EXCLUSIVE - Látka odolná voči pokrčeniu vyrobená zo 100% polyesteru. Odporúča sa prať pri teplote 30-40*C, nevyžaduje žehlenie.

EXCELLENT - Elegantná bavlnená tlač má celý rad jemných dizajnových motívov. Vak v tejto látke oživí každú miestnosť, v ktorej sa nachádza.  

MIKROVLÁKNO - Najčastejšie sa používa v priemysle ako textilné čalúnenie sedacích súprav, stoličiek a čalúneného nábytku. Vyznačuje sa ľahkou umývateľnosťou. Tkaniny s mikrovlákien sú mimoriadne mäkké, pružné a odolné voči poškriabaniu.  

SHINE  - Veľmi odolná tkanina, vaky vyrobené z nej sa ľahko čistia, sú mäkké a lesklé. Tento materiál je vodeodolný a vhodný na záhradu. Je možné ho prať v práčke pri teplote 30-40*C, nevyžaduje žehlenie.

PLYŠ - Mäkulinký a teplučký poťahový materiál, ktorý nie je potrebné predstavovať ani deťom. Každá z našich ratolestí rada stíska svojich plyšákov. Doprajte im plyšáka, ktorý bude milo objímať ich. Jemný, na dotyk príjemný materiál ponúkame v jedno aj dvojfarebnom prevedení, s krátkym aj dlhším vlasom. Obal vaku sa perie ručne pri teplote 30°C.